سیاست جدید دیزنی

۱۳۸۸-۱۲-۰۶

همانطور که در مطلب قبل گفته شد ؛ دیزنی بعد از یک کمپین بسیار پرپیمان توانست انیمیشن "آپ" را در کنار غول های امسال برای جایزه ی بهترین فیلم اسکار قرار دهد تا آنرا به دومین انیمیشنی تبدیل کند که توانسته این لقب را در تاریخ بخود اختصاص دهد. ولی در جدید ترین تبلیغ از سری تبلیغات "For Your Considration" که برای اسکار و گولدن گلوب آماده شده بود ؛ دیزنی مانورش را از نامزدی بهترین فیلم به برد بهترین انیمیشن تغییر داده !
در حالی که بعضی ها این تغییر استراتژی را اشتباه خوانده و به دیزنی ایراد می گیرند ؛ اکثریت این کار را یک مانور کاملا هوشمندانه برای جوایز اسکار می دانند .
همانطور که می دانید با اینکه انیمیشن آپ توانسته در کنار بهترین فیلم های امسال قرار بگیرد و نامزد بهترین فیلم اسکار شود، ولی شانس آن برای بردن این جایزه در مقابل فیلم هایی چون آواتار و پرشس بسیار کم است ( هرچند غیر ممکن نیست ) پس دیزنی میبایست به همین کاندید بودن قانع شود ؛ ولی بدلیل این ۲گانگی رشته ها برای آپ ؛ ممکن است رای هایی که به این انیمیشن تعلق می گیرد نیز نصف شود( بدلیل اینکه کسانی که رای بهترین فیلمشان را به آپ می دهند ، ترجیح می دهند که رایی که برای بهترین انیمیشن دارند را به یک نامزد دیگر بدهند ) و شانس بردن بهترین انیمیشن ( که چندین سال پیاپی تحت تصقیر پیکسار بوده ) را نیز از دست بدهد !
پس دیزنی با این استراتژی و سیاست خود ؛ بیان می کند که به هدفش برای بهترین فیلم رسیده و حالا قصد دارد در این ۲ هفته ای که اعضای آکادمی برای رای دادن فرصت دارند ( تا ۲ می ) رای آنها را بسمت بهترین انیمیشن ببرد تا امسال نیز این کمپانی و استدیوی پیکسار بتوانند این جایزه را تصاحب کنند !
به این امید که آپ اولین انیمیشنی بشه که جایزه ی بهترین فیلم رو دریافت کنه ...

2 نظرات:

شاهين چرا آپ نمي كني هان؟
ممنتظرما.......
معين.

معین من این وبلاگم مثلا تعطیل شده !!!! هروقت خبر مهمی باشه می نویسم !

طراحی شده توسط Qwilm!. ترجمه شده به زبان فارسی مجتبی ستوده